Organizując przeprowadzkę wszystkie czynności możesz zorganizować i przeprowadzić samodzielnie. Możesz również poprosić o pomoc firmę przeprowadzkową.

Zakres działań takiej firmy zależy jedynie od Twoich preferencji i… zasobności portfela.

Jak może pomóc firma przeprowadzkowa?

Firma przeprowadzkowa może zorganizować i zrealizować za Ciebie całą przeprowadzkę. Począwszy od organizacji kartonów i opakowań na delikatne przedmioty, poprzez zapakowanie całego wyposażenia, zniesienie pudeł i kartonów do czekających przed budynkiem samochodów, aż po wniesienie ich do Twojego przyszłego lokum i rozpakowania pudeł w nowym mieszkaniu.

Taka kompleksowa usługa będzie idealna dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przeprowadzenie działań i wolą powierzyć je profesjonalistom. Jak nietrudno zgadnąć, taka usługa będzie jednak kosztować więcej niż sam przewóz mebli lub ich przewóz i zniesienie ze schodów.

Transport mebli i wniesienie / zniesienie

Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, możesz wynająć firmę przeprowadzkową jedynie do transportu mebli i pozostałych elementów wyposażenia. Nieco droższą usługą będzie poszerzenie transportu o zniesienie i wniesienie mienia po schodach. Trzeba przyznać, że – zwłaszcza w mieszkaniach bez windy – takie wsparcie profesjonalistów będzie naprawdę nieocenione.

Usługi dodatkowe

W zależności od Twoich preferencji i potrzeb, standardowe usługi, świadczone przez firmę przeprowadzkową mogą być poszerzone o usługi dodatkowe.

Wśród nich najpopularniejsze są:

  • dodatkowe zabezpieczenie mebli folią stretch, folią bąbelkową i kartonem falistym,
  • montaż i demontaż mebli,
  • załadunek lub rozładunek w dodatkowych miejscach,
  • magazynowanie mebli, kartonów i sprzętu (np. do czasu wyremontowania finalnego lokalu).

Jeśli wśród wyposażenia Twojego mieszkania znajdują się przedmioty o niestandardowych gabarytach, np. fortepian, koniecznie zgłoś ten fakt pracownikowi firmy przeprowadzkowej.

Takie elementy powinny być nie tylko stosowanie zabezpieczone, ale również przetransportowane samochodem, dostosowanym do wielkogabarytowych przedmiotów.

Przeprowadzki biur

Firma przeprowadzkowa będzie również nieocenionym wsparciem w przypadku przeprowadzki biura. Profesjonalne środki transportu, dostosowane do przewozu wartościowych rzeczy, pakowne, duże samochody oraz odpowiednie materiały zabezpieczające kosztowny sprzęt komputerowy to tylko niektóre walory, przemawiające za wyborem profesjonalistów.

W przypadku przeprowadzki biura ogromnie ważny jest także czas. Przeprowadzka musi być przeprowadzona kompleksowo, sprawnie i szybko. Dzięki temu normalne funkcjonowanie biura nie będzie zakłócone, a firma nie zostanie narażona na straty.