Darmowa wycena przeprowadzki w 24h!

Wycenimy dla Ciebie przeprowadzkę oraz doradzimy w jaki sposób się do niej przygotować.

Chcemy tego czy nie, każdy z nas przynajmniej raz w życiu staje w obliczu trudnej sytuacji, związanej ze zmianą miejsca zamieszkania. Przeprowadzki są czymś, czego obecnie doświadczamy częściej niż kiedyś. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to z kilku powodów. Kiedyś ludzie byli bardziej skłonni do tego by trzymać się miejsc, w których mieszkali od zawsze. Myśl o przeniesieniu się w inne miejsce przerażała ich i napawała lękiem.

Przemieszczanie się było wówczas trudniejsze, dlatego świat wydawał się większy, odległości wydawały się dłuższe, a przeprowadzki dużo trudniejsze. Podejmowano je tylko wtedy, gdy były naprawdę konieczne. Przyczyny zmiany miejsca zamieszkania były bardzo podobne do tych, które i dziś motywują ludzi do przeprowadzania się. Ludzie decydowali i decydują się na zmianę miejsca pobytu ze względów osobistych i zawodowych. Z przeprowadzkami ściśle łączy się przewożenie wielu przedmiotów z jednego miejsca w drugie. Małe przedmioty nie stanowią tu dużego problemu. Pakuje się je w duże worki, kartonowe pudełka i przewozi się samochodami osobowymi.

Transport dużych i delikatnych przedmiotów wymaga jednak profesjonalnego wsparcia. Stąd na rynku pojawiło się wiele firm, które oferują transport pianin i innych rzeczy, które wymagają specjalnego traktowania. Pianina, i inne instrumenty muzyczne są bardzo czułe na ruch i wstrząsy. Nieumiejętne przewożenie ich może spowodować trwałe uszkodzenia, których usunięcie pochłonie spore koszty. Transport cennych przedmiotów bezpieczniej jest powierzać firmom, które dysponują dostosowanymi do tego celu samochodami ciężarowymi. Firmy te gwarantują, że delikatne, cenne, wartościowe i piękne przedmioty, dojadą na nowe miejsce całe i nienaruszone.

Przeprowadzka to wieloetapowy proces, poniżej prezentujemy prosty schemat ułatwiający współpracę z firmą przeprowadzkową:

  1. Zamówienie usługi
  2. Potwierdzenie realizacji usługi
  3. Pakowanie
  4. Zabezpieczenie mebli
  5. Przeprowadzka
  6. Rozpakowywanie mebli
  7. Rozliczenie usługi

Postępując zgodnie z powyższym schematem, możemy liczyć na powodzenie naszego procesu relokacji.

Inne trudności przy przeprowadzce

Transport instrumentów to nie jedyny problem związany z przeprowadzkami. Dość trudny jest też transport AGD. Wysoka lodówka, szeroka pralka czy zmywarka nie mieszczą się do samochodów, którymi dysponuje większość z nas. Dodatkowo sprzęty tego typu wymagają specjalnych zabezpieczeń, by nie popsuły się w trakcie przewożenia ich po polskich drogach, których stan i nawierzchnia – jak wiadomo – pozostawiają wiele do życzenia.


Przeprowadzki Oława Damian Nowaczyk
Profesjonalna firma przeprowadzkowa z Wrocławia.