Pomagamy firmom i osobom prywatnym w przeprowadzkach z Wrocławia do Warszawy, zadzwoń do nas lub napisz. Wykonamy dla Ciebie bezpłatną wycenę!

 

Przeprowadzka biura między miastami

Przeprowadzka biura jest zadaniem zdecydowanie trudniejszym niż przeprowadzka mieszkania. Przeprowadzając biuro należy mieć na względzie konieczność zachowania ciągłości pracy i umożliwienie pracownikom wykonywania swoich obowiązków bez przerw i przestojów. Patrząc z ekonomicznego punktu widzenia, takie przestoje mogą mieć dla firmy wyjątkowo nieprzyjemne i dotkliwe konsekwencje. Aby przeprowadzka biura przebiegła bez przykrych niespodzianek, warto zacząć od odpowiedniego zaplanowania całego przedsięwzięcia.

Planowanie przeprowadzki biura z Wrocławia do Warszawy

Pierwszym krokiem powinno być określenie preferowanego terminu przeprowadzki. W sytuacji, kiedy decyzja nie zależy od nas kluczowe jest jak najszybsze znalezienie firmy przeprowadzkowej, która zrealizuje z nami ten jakże wymagający projekt. Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, że w tzw. gorących okresach przeprowadzkowych (czyli np. latem) dostępność firm może być znacznie ograniczona, a znalezienie godnych zaufania specjalistów – bardzo utrudnione.

O tym, jak wcześnie powinniśmy rozpocząć planowanie przeprowadzki w dużej mierze decyduje specyfika branży oraz wielkość firmy. Jeśli przeprowadzamy biuro, w którym pracuje kilku lub kilkunastu pracowników, planowanie przeprowadzki możemy zacząć kilka tygodni przed terminem. Jeśli sprawa dotyczy korporacji, w której pracują setki, a nawet tysiące osób, niezbędne będzie zaplanowanie działań kilka czy nawet kilkanaście miesięcy do przodu.

Nie tylko meble – W przypadku wielu firm przetransportowanie mebli i dokumentów jest ostatnim etapem przeprowadzki. Poza nimi trzeba przenieść przecież całe zaplecze informatyczne, nierzadko bardzo rozbudowane.

Kiedy przeprowadzać biuro?

Z uwagi na konieczność zapewnienie ciągłości pracy, najlepszym terminem na przeprowadzkę biura będzie piątkowe popołudnie albo sobotni poranek. Dzięki temu przeprowadzka nie wpłynie negatywnie na pracę w firmie, a w poniedziałek personel będzie mógł przybyć do nowej siedziby i rozpocząć wykonywanie swoich standardowych obowiązków.

Aby pracownicy jak najlepiej odnaleźli się w nowych realiach i zaczęli pracę bez chaosu, niezbędne będzie dokładne opisanie pudełek z dokumentami, sprzętem komputerowym i biurowym. Chaosu oraz zbędnego stresu pozwoli uniknąć także sporządzenie szczegółowego spisu wszystkich przenoszonych przedmiotów, z podziałem na departamenty czy pokoje.

Dlaczego warto współpracować z firmą przeprowadzkową przy przeprowadzce międzymiastowej?

Współpraca z firmą przeprowadzkową pozwoli zdjąć z ramion pracowników cały ciężar, związany z realizacją przeprowadzki – z pakowaniem, porządkowaniem, przewożeniem i wypakowaniem wyposażenia firmy. Profesjonalne akcesoria, kartony, materiały i folie zabezpieczające pozwolą w należyty sposób ochronić przedmioty szczególnie delikatne, narażone na stłuczenie czy uszkodzenie.

Dodatkowo, co bardzo ważne – dzięki takiemu wsparciu będziesz w stanie maksymalnie skrócić czas przeprowadzki, ograniczając go z reguły do jednego weekendu. Dzięki zaangażowaniu fachowców cały proces przebiegnie zgodnie z planem, bez dodatkowego stresu i przykrych niespodzianek.