Serdecznie zapraszamy do kontaktu w sprawie przeprowadzki z Wrocławia do Krakowa. Z miłą chęcią Państwu pomożemy!

Planując przeprowadzkę, a szczególnie transport mebli, warto zastanowić się w jaki sposób przewieźć je z miejsca A do miejsca B. Do wyboru masz kilka możliwości:

  • możesz przewozić meble własnym autem osobowym,
  • możesz pożyczyć większy pojazd od kolegi i samodzielnie przetransportować wyposażenie mieszkania,
  • możesz też wynająć profesjonalną firmę przeprowadzkową i powierzyć jej to zadanie.

Która z możliwości będzie najlepsza?

Wszystko zależy od ilości sprzętu do przewiezienia, zasobności Twojego portfela oraz szeregu innych, indywidualnych czynników.

Jeśli chciałbyś przewieźć samochodem osobowym meble z 3-pokojowego mieszkanie, takie zadanie może okazać się trudne do zrealizowania. Nie tylko dlatego, że samo ich rozkręcenie potrwa przynajmniej kilka dni. Chcąc przetransportować tak dużą ilość sprzętów będziesz musiał zrobić co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt kursów. A to oznacza nie tylko czas, ale również wysokie koszty paliwa. Zwłaszcza, jeśli punkt docelowy znajduje się na drugim końcu miasta.

Jeśli zdecydujesz się pożyczyć większe auto od znajomego, ilość kursów z pewnością okaże się mniejsza. Jednak samodzielnie wniesienie na górę wszystkich elementów może okazać się karkołomnym zadaniem.

Wynajem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej

Nie ulega wątpliwościom, że wynajem profesjonalnej firmy przeprowadzonej będzie w tej sytuacji najlepszym wyjściem. Takie firmy posiadają duże, dostosowane do transportu mebli samochody. Dzięki temu całe wyposażenie Twojego mieszkania może być przetransportowane szybko i sprawnie. Dzięki pomocy pracowników wyposażenie zostanie wniesione do Twojego nowego lokum szybciej niż myślisz. Oczywiście, za usługę będziesz musiał zapłacić. Jednak wbrew pozorom ceny takiego serwisu wcale nie muszą być wygórowane.

Ile kosztuje wynajem fimry przeprowadzkwoej?

Ceny takich usług mogą wyglądać odmiennie w zależności od miasta. Przykładowe ceny we Wrocławiu kształtują się następująco:

  • 59 zł/godz – auto + 1 pracownik
  • 79 zł/godz – auto + 2 pracowników
  • 99 zł/godz – auto + 3 pracowników
  • 119 zł/godz – auto + 4 pracowników

Podane ceny są cenami netto. Obejmują zabezpieczenie, zniesienie, załadunek, rozładunek i wniesienie mienia. Dodatkowo zawierają koszt materiałów zabezpieczających oraz kartonów.

Trzeba przyznać, że takie stawki nie przyprawiają o zawrót głowy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że profesjonalne wsparcie firmy przeprowadzkowej pomoże nam zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale również nerwy.

Pamiętaj, zanim firma przeprowadzkowa wyceni Twoje zlecenie, powinieneś poinformować ją o posiadanych:

  • przedmiotach wielkogabarytowych, które należy przewieźć. Mogą to być np. fortepian czy duży regał, którego nie można rozkręcić.
  • Wartościowych przedmiotach, które wymagają specjalnego zabezpieczenia.
  • Przedmiotach delikatnych, wykonanych ze szkła lub porcelany. One również będą wymagać szczególnej troski zarówno podczas transportu, jak również podczas wnoszenia i wynoszenia ich z mieszkania.