Darmowa wycena przeprowadzki w 24h!

Wycenimy dla Ciebie przeprowadzkę oraz doradzimy w jaki sposób się do niej przygotować.

Jak wiemy raz na jakiś czas w naszym życiu zachodzą ogromne zmiany. Przykładowo może to być skończenie szkoły, rozpoczęcie pierwszej pracy, małżeństwo, potem dziecko i w końcu przeprowadzka – tak, w końcu jesteśmy na swoim. Te zmiany są nie tylko ważne z punktu widzenia nas samych, bo są one dobrym doświadczeniem, na którym uczymy się i tworzymy przyszłość. Organizacja wspomnianych rzeczy z pewnością nie jest łatwa, ale możliwa. W dzisiejszym temacie chcemy się jednak zająć przeprowadzkami, które niejednokrotnie przewracają nasz świat do góry nogami. Co więc zrobić, by nie wpaść na przysłowiową minę? Odpowiednio się przygotować, co nie będzie zbyt trudne, o ile uwzględnisz wszystkie – podane w tym artykule – wskazówki.

Przeprowadzka – od czego zacząć?

Po pierwsze trzeba pamiętać o dobrej organizacji, bez której nic nie będzie możliwe. Jeżeli zależy ci na ogarnięciu wszystkiego tak jak należy to nie marnuj czasu i rób to, co do ciebie należy. Tak naprawdę wiele czynności związanych z przeprowadzką trzeba będzie wykonać na długo przed finalną akcją – oczywiście jeżeli chcesz mieć wszystko pod kontrolą, przeprowadzać się bez potrzebnych łez czy nerwów. Moja dobra rada jest taka, że należy zaplanować wszystko przynajmniej miesiąc przed zaplanowaną przeprowadzką. W tym czasie należy ustalić firmę, która zajmie się przewozem, odpowiednim zapakowaniem rzeczy, by ich czasem nie uszkodzić podczas transportu. Nie zapominajmy także by zrezygnować z mediów – wymówić umowy z telewizją, internetem, prądem czy gazem. Poza tym warto zawczasu powiadomić naszych znajomych, instytucje (np. bankowe) oraz urząd o naszym nowym miejscu zamieszkania. Przeprowadzka niestety wiąże się ze zmianą adresu, więc będziemy musieli dokonać zmian. Poza tym musimy pamiętać o obecnej umowie najmu lokalu. Powinniśmy tak załatwić sprawy, by przeprowadzka okazała się jak najmniej kosztowna, przynajmniej z punktu widzenia naszego portfela.

Przeprowadzka „na własną rękę” czy firma przeprowadzkowa?

Drugą czynnością nad którą warto się zastanowić to to czy zajmujemy się przeprowadzką na własną rękę czy zatrudniamy w tym celu profesjonalną firmę? Jeżeli myślisz, że różnica jest niewielka, to zapewne nigdy w życiu się nie przeprowadzałeś. Taka firma potrafi zaoszczędzić nam nie tylko mnóstwo czasu, ale także i nerwów. Poza tym doświadczenie też robi swoje. Chłopaki zazwyczaj uwijają się bardzo szybko, a ponadto bardzo starannie zapakowują każdy przedmiot – tak iż nie ulega on zniszczeniu podczas transportu, bo z naszymi metodami to różnie bywa. Jeżeli przeprowadzka planowana jest w okresie nasycenia rynku, to zapewne usługa ta będzie nasz sporo kosztować. Odpowiednio wcześniej dograny termin i zapłata zaliczki powinna załatwić sprawę, ale wszystko trzeba planować z głową i sporym wyprzedzeniem – skoro wiemy, że się wyprowadzamy, to opanujmy sztukę mądrego gospodarowania czasem.

Koszt przeprowadzki we Wrocławiu, w Bielanach Wrocławskich

Warto też zwrócić uwagę na koszty przeprowadzki. Firmy zazwyczaj każą sobie słono płacić za wykonane zadanie. Bardzo często jest to związane z ubezpieczeniem, którego Pan Włodek spod sklepu nie może zapewnić. Jeżeli jednak nie mamy pieniędzy na wynajęcie firmy to Pan Włodek tez da radę, ale cała organizacja wszystkiego – pakowanie, odpowiednie zabezpieczenie i organizacja – leży na nasze głowie, a to tylko z pozoru wydaje się być łatwym zadaniem – takim na pewno nie jest, przynajmniej nie dla nas, niedoświadczonych osób. Moim zdaniem lepiej zdecydować się na firmę, a jeżeli mamy sporo wolnego czasu to i korzystną ofertę znajdziemy – wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Od razu przekonamy się, że firma firmie nie równa, że cena zależna jest od wielu czynników, które możemy w każdej chwili negocjować i róbmy to! Korzystajmy z prawda negocjacji, a firma, która nie zgodzi się tego robić, niech od razu będzie skreślona. Dajmy zarobić komuś innemu – a co się będziemy szczypać!

W cenie powinno być uwzględnione także zabezpieczenie lub ubezpieczenie przedmiotów, gdyby w razie czego uległy zniszczeniu. Jeżeli firma nie chce o tym otwarcie rozmawiać, to przekonajmy ich do tego, by dali nam takie ubezpieczenie w gratisie – do jakiejś niewielkiej kwoty. To zawsze jakieś zabezpieczenie – lepiej mieć coś niż nic. Nie strońmy też od pytań dotyczących samochodu. Powinien on być dobrze zabezpieczony, posiadać wszelkie koce ochronne oraz liny zabezpieczające. Jeżeli takich nie posiada to zrezygnujmy z danego przewoźnika. Mam nadzieję, że podane tu rady będą pomocne, z chwilą gdy zdecydujesz się na przeprowadzkę.