Przeprowadzka do innego miasta? To nie taka łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać. Każda przeprowadzka wymaga załatwienia kilku spraw, dzięki którym w swoim nowym miejscu zamieszkania będziesz mógł spać spokojnie.

Zdecyduj, co zabierasz ze sobą

Oczywiście zakładamy, że przyszłe miejsce zamieszkania masz już na oku, więc wiesz, co znajduje się w mieszkaniu lub domu. Wiele osób przy sprzedaży domu zostawia w nim jakieś wyposażenie, nie zawsze jednak jest ono w idealnym stanie. Przed przeprowadzką należy sprawdzić, co nadaje się jeszcze do użytku, a czego lepiej się pozbyć. Zmywarka wydaje się stara? Zabierz ze sobą swoją dotychczasową albo zakup nową! Jeżeli jednak w nowym domu masz nowy model, to lepiej pozbyć się urządzenia, które miałeś dotychczas. Po podjęciu decyzji wystaw na sprzedaż lub wyrzuć niepotrzebne rzeczy.

Umów się z firmą przeprowadzkową

Wybierz najlepszy termin przeprowadzki i umów się na ten dzień z firmą przeprowadzkową. Najlepiej zorganizuj sobie na ten czas dzień wolny, aby nie musieć zaprzątać sobie głowy innymi sprawami. Twoja obecność przy pakowaniu rzeczy do przeprowadzki nie jest konieczna, o ile są one już odpowiednio przygotowane, ale na pewno pomoże. Pracownicy firmy przeprowadzkowej na pewno będą mogli lepiej zorganizować pracę, jeżeli powiesz im, co znajduje się w konkretnych kartonach. Z firmą przeprowadzkową warto podpisać odpowiednią umowę, w której zawarte będą takie elementy jak: data zawarcia umowy, data pakowania przedmiotów, data dostarczenia ich na miejsce, a także miejsce na uwagi oraz cena za usługę i ewentualne zaliczki.

Zamknij wszystkie sprawy

Przed przeprowadzką musisz porządnie się zastanowić nad tym, jakie sprawy powinieneś zamknąć w miejscu dotychczasowego zamieszkania. Warto sprawdzić, czy wszystkie rachunki zostały opłacone i czy nie ma żadnych zaległości. Pamiętaj o wypowiedzeniu karnetów na siłownię, basen czy zajęcia fitness w mieście dotychczasowego zamieszkania. Pamiętaj o zerwaniu umowy dostarczania internetu, telewizji czy umowy dotyczącej telefonu stacjonarnego. Wiele osób nie pamięta o tym, że w wielu instytucjach należy zaktualizować swój adres, dzięki temu poczta zawsze będzie docierała w prawidłowe miejsce. Takimi miejscami są: bank, operator komórkowy czy urząd pracy. Jeżeli cyklicznie na swój adres zamawiasz rzeczy przez internet, to z pewnością w wielu miejscach swój stary adres masz zapisany jako domyślny – nie zapomnij o jego zmianie!

Poznaj nowe miejsca zamieszkania

Przy przeprowadzce, warto lepiej poznać swoje nowe miejsce zamieszkania. Może okazać się, że oddział banku, do którego udajesz się regularnie, jest bardzo oddalony od Twojego mieszkania. W takiej sytuacji będziesz mieć czas, aby zamknąć konto w jednej instytucji i otworzyć je w innej, która znajduje się bliżej Ciebie.

Przeprowadzka do innego nie musi być straszna! Poświęć chwilę na planowanie, a wszystko ułoży się doskonale. Nie zapomnij też o tym, aby skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej. Dzięki takim usługom oszczędzisz naprawdę sporo czasu i bez zmartwień wszystko dotrze pod wskazany adres.