Jesteś właścicielem jednego lub kilku czworonogów i zamierzasz się przeprowadzić? A może masz w domu ogromne akwarium i chciałbyś je bezpiecznie przenieść do świeżo zakupionego lokalu? Sprawdź kilka naszych porad, dzięki którym dokonasz tego szybko i sprawnie.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta są jak członkowie rodziny. Bez względu na to czy do gustu przypadły Ci psy, koty bądź rybki – każde z nich stanowi część wspólnoty. W przypadku planowanej przeprowadzki oznacza to, że należy o nie szczególnie zadbać.

Przeprowadzka ze zwierzętami

W przypadku czworonożnych przyjaciół, przewóz będzie zdecydowanie najmniej skomplikowany. Psy, szczególnie te niewielkich rozmiarów, powinny w czasie podróży być przypięte do specjalnej uprzęży. W sklepach zoologicznych można bez problemu zaopatrzyć się w dedykowaną do takich celów smycz wraz z częścią zakładaną na ciało zwierzaka. Dzięki temu podczas nagłego hamowania lub ostrego skrętu, nasz mały przyjaciel będzie bezpieczny.

Koty powinny być przewożone w transporterkach. Mogą to być wykonane z plastiku klatki lub przypominające swoim wyglądem torby podróżne transporterki materiałowe. W obydwu przypadkach należy je przypiąć pasami tak, aby obejmowały dolną część i przepasały górę. Kot bywa bardziej nieprzewidywalny podczas podróży, niż pies. Ponadto pionowa ściana wyłożona materiałową tapicerką nie stanowi dla niego bariery. Kot w transporterze będzie bezpieczniejszy, podobnie jak reszta pasażerów. Niestety, wiele kotów miauczy przez całą drogę, warto się zatem zaopatrzyć u weterynarza w środki uspokajające dla zwierzaka.

Przeprowadzamy akwaria i terraria

Jeżeli jesteś właścicielem pokaźnej kolekcji rybek akwariowych lub terrarium z ulubionymi gadami, przeprowadzka będzie od ciebie wymagała trochę więcej organizacji. Po pierwsze trzeba będzie zabezpieczyć zwierzęta na czas przenosin. Po drugie konieczne będzie profesjonalne przewiezienie szklanego akwarium lub terrarium.

Właściciele rybek nierzadko decydują się na pozostawienie akwarium w starym lokalu. Oczywiście zabierają ze sobą rybki i cenne przedmioty z jego dna. Przyczyna jest prosta – nie da się wytworzyć odpowiedniej flory w akwarium w 24 godziny. Zwłaszcza w przypadku rybek, które są już przyzwyczajone do swojego środowiska. Dlatego najpierw kupują nowe akwarium, wyposażają je w niezbędne sprzęty, „hodują” przez kilka lub kilkanaście dni, po czym w dniu przeprowadzki przenoszą do niego rybki.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na przeniesienie rybek do nowej lokalizacji wraz z ich dotychczasowym domem, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty przy transporcie akwarium. Firma transportowa należycie zabezpieczy akwarium i przy użyciu specjalnych pasów oraz doświadczonej załogi, przewiezie szklanego giganta do nowej lokalizacji. W całości.

Z gadami, bez względu na ich rozmiar, sprawa będzie trochę mniej skomplikowana. Niektóre okazy można na czas transportu umieścić w specjalnych pudełkach, większe gady należy przewozić w dedykowanych transporterkach. Samo terrarium, tak jak w przypadku akwarium, na czas przeprowadzki warto powierzyć specjalistom.