Wybór firmy przy przeprowadzce wbrew pozorom nie jest czynnością prostą. W czasach ogromnej konkurencji firmy mogą konkurować ze sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością świadczonych usług. W jaki sposób wśród bardzo wielu dostępnych na rynku firm przeprowadzkowych znaleźć prawdziwy diament, dzięki któremu przeprowadzka okaże się dla nas prawdziwą przyjemnością? Podpowiadamy.

1. Pytaj znajomych

Informacje o najlepszych specjalistach najszybciej rozchodzą się przy pomocy poczty pantoflowej. Dobrym pomysłem może być więc zasięgnięcie informacji wśród zaufanych znajomych, przyjaciół czy członków rodziny. Pamiętaj jednak, że każdy z nas ma konkretne potrzeby i wymagania względem firmy przeprowadzkowej. Jeśli szukasz firmy, która z powodzeniem przewiezie Twój fortepian, dysponując odpowiedniej wielkości samochodem, powinien być to główny czynnik, o który spytasz. Jeśli dla Twojego przyjaciela to korzystna cena była podstawowym argumentem, przemawiającym za tak pozytywną opinią, Wasze odczucia mogą okazać się kompletnie inne.

2. Referencje i opinie klientów

W czasach dynamicznego rozwoju internetu i mediów cyfrowych znalezienie opinii na temat firmy nie jest już żadnym problemem. Z pomocą przychodzą portale społecznościowe oraz fora tematyczne, na których ludzie dzielą się swoimi opiniami na temat produktów i usług. Dobrym pomysłem może być również poproszenie pracownika firmy o udostępnienie referencji. Jeśli może się ona pochwalić rekomendacjami zadowolonych klientów, istnieje ogromna szansa, że Wasza współpraca będzie owocna i satysfakcjonująca. Ważne, aby takie rekomendacje były podpisane imieniem i nazwiskiem klienta. Nazwa firmy, którą reprezentuje lub jego numer telefonu znacząco podniosą wiarygodność i pochlebnych opinii.

3. Kultura osobista i otwartość na potrzeby klienta

Wysoka kultura osobista pracowników oraz pełen taktu, życzliwy kontakt to bardzo istotne argumenty przy wyborze firmy przeprowadzkowej. Uprzejmy i cierpliwy konsultant telefoniczny jest obietnicą satysfakcjonującej współpracy. Sprawna, bezpłatna wycena oraz otwartość na niestandardowe potrzeby klientów będą w tym przypadku dodatkowymi, bardzo istotnymi walorami.

4. Ważne ubezpieczenie

Nie wszyscy wiedzą, że przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek wykupienia specjalnej polisy OC. W większości przypadków taka polisa zapewnia ochronę przewożonych rzeczy w razie ich utraty lub uszkodzenia. Dodatkowym atutem, świadczącym o profesjonalizmie i odpowiedzialności firmy przeprowadzkowej będzie specjalne ubezpieczenie, dedykowane działalności przeprowadzkowej.

5. Niezbędna umowa

Profesjonalna, fachowa firma nie rozpocznie realizacji przeprowadzki bez podpisania umowy. Umowa jest dla obu stron gwarancją wywiązania się z zadeklarowanych obowiązków oraz jasnego ustalenia ich zakresu. W umowie powinny znaleźć się wszystkie szczegóły związane z przeprowadzką – jej termin, koszt, zakres oraz wszelkie niezbędne informacje dodatkowe, wynikające z ustaleń pomiędzy stronami.